خدمات ابریمجازی سازیهاست

هاستینگ پردازش ابری یا Cloud Computing Hosting

هاستینگ پردازش ابری یا Cloud Computing Hosting

 

تاکنون راجع به Cloud Computing مطالب زیادی را در طول این فصل مطالعه کردید اما برای تسریع مطلب، پردازش ابری به معنی تحول دادن سرورهای مجازی با پیکربندی‌ها و سیستم‌عامل‌ها و نرم‌افزارها و سرویس‌های خاص به کاربران بگونه‌ای می‌باشد که محل فیزیکی سرورها، نرم‌افزارها، داده‌ها و دستگاه‌های ذخیره‌سازی و حتی پردازنده‌ها برای کاربران مشخص نیست.

Cloud Computing با استفاده از تکنولوژی مجازی‌سازی این هدف خود می‌رسد.

امروزه خیلی از کاربران درخواست هاست ابری یا هاست کلود دارند و دوست دارند از این تکنولوژی استفاده کنند.

اگر بخواهیم ساده توضیح بدهیم، در واقع Cloud مجموعه‌ای از سرورها می‌باشد که قدرت پردازشی آنها یکپارچه‌سازی شده است و شما بر اساس نیاز خود می‌توانید از توان پردازشی هر یک از سرورهای موجود در این مجموعه بدون اینکه تغییر در ساختار سرورها را شاهد باشید استفاده کنید. مهمترین تفاوتی که Cloud Computing با Dedicated Server‌ دارد خاصیت مقیاس‌پذیری یا Scalability است که قبلاً هم اشاره کردیم.

شما در زیرساختارهای Cloud Computing‌ حتی می‌توانید سرویس و خدمات خود را بصورت ساعتی خریداری کنید و این می‌تواند هزینه‌های شما را به نسبت اجاره یا خرید یک سرور فیزیکی اختصای بسیار پایین بیاورد. همان مثال بالا را برای وب‌سایت www.example.ir در نظر بگیرید.

اگر به یکباره درخواست‌های یک وب سرور بسیار زیاد شود نیازی به نگرانی نیست زیرا در صورت کمبود منابع بلافاصله Cloud قابلیت استفاده از سایر منابع موجود در سرورهای Cloud را خواهد داشت و این تغییر سرور برای کاربر غیرقابل لمس است.

راهکارهای Cloud Computing Hosting ‌یک‌ راهکار ایده‌آل برای سرورهایی است که دارای یک استفاده متوسط هستند و می‌خواهند فرآیند های بروزرسانی و تنظیمات آنها بدون درگیر کردن کاربران انجام شود. از

مهمترین مزایای استفاده از سرویس‌های Cloud Computing Hosting می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مقیاس‌پذیری ساده، بروزرسانی لحظه‌ای

✅ هزینه به نسبت پایین و امکان اجاره ساعتی

✅ نظارت و پایش متمرکز Cloud

✅ گسترش بدون وقفه

✅ قابل اعتماد بودن و سادگی فرآیند بازیابی از حادثه یا Disaster Recovery

 

سازن هاست ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه و هاست در ایران

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن