شبکهمقالات

۵ تصمیم جهت بهبود مرکز داده سازمان شما در سال ۲۰۱۹

5 تصمیم جهت بهبود مرکز داده سازمان شما در سال 2019

با توجه به وجود بسیاری از موضوعات در فناوری اطلاعات، فعال نگه داشتن مراکز داده، نیاز به تفکر کوتاه و بلند مدت دارد. در طول سال 2019، مدتی را جهت تفکر بر آنچه که مرکز داده سازمان شما، اکنون، در طول سال و یا در پایان سال، نیاز دارد، بگذارید و برای اجرا کردن آنها تصمیم بگیرید. به این پنج تصمیم در نظر گرفته شده در سال جدید، فکر کنید:

???? در مصرف برق صرفه جویی کنید

طبیعتا، مراکز داده برق مصرف می کنند. به حداقل رساندن مصرف و هزینه های مرتبط با آن، خود موضوع مهمی است. اما امروز از خود بپرسید آیا تمام اقداماتی را که می توانستید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که مرکز داده شما به اندازه کافی کارآمد است را انجام داده اید؟ در بسیاری از موارد، می توانید با سرکشی به تنظیمات سیستم عامل ها به طور مثال Windows Server، xBSD، Ubuntu Server یا Red Hat از کاهش قدرت معنا داری لذت ببرید. عملکرد متعادل کننده و مصرف برق به این ترتیب می توانند هزینه های عملیاتی الکتریکی را به نصف کاهش دهند و این چیزی است که شما می توانید به سرعت در لیست تصمیمات خود چک کنید.

???? داده هایتان را بایگانی کنید

راه اندازی خودکار بایگانی داده ها می تواند عملکرد سرور های تولید را با اطمینان از اینکه آنها فقط اطلاعات ضروری را ذخیره میکنند، بهبود بخشد. البته داده های بایگانی نیز بسیار مهم هستند و می توانند ساختار یافته شوند تا موارد خاصی را آسانتر کنند، مانند ایمیل ها یا پیام های فوری که ممکن است لازم باشد در طی فرآیند الکترونیکی بازیابی شوند. این سناریو ممکن است بعید به نظر برسد، اما آماده سازی آن می تواند حل بسیاری از مشکلات جزئی را آسان کند. اکنون سازمان شما می تواند از عملکرد بهتر مرکز داده خود لذت ببرد و احساس امنیت کند که برای بررسی قانونی ارسال اطلاعات بایگانی شده آماده است.

سازن هاست ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه و خرید دامنه و هاست وردپرس در ایران

???? زیرساخت خود را همگرا کنید

در بسیاری از موارد، دارایی های مرکز داده، با محاسبه، شبکه، و منابع ذخیره سازی جداگانه انبار شده اند. بهینه سازی این نوع مرکز داده به طور فزاینده ای به چالش کشیده می شود، زیرا کارکنان از سرویس های فناوری اطلاعات در هر کجا که هستند و بر روی هر وسیله ای که از آن استفاده می کنند، این انتظار را دارند. مدل جدید مرکز داده همگرا کمک می کند با جمع آوری منابع به این موضوع پاسخ دهد. سخت افزار برای محاسبه، شبکه و ذخیره سازی ، به اشتراک گذاشته شده است و به تیم های فناوری اطلاعات اجازه می دهد که منابع اضافی را به جایی که مورد نیاز هستند، بفرستند. از آنجا که سرورها می توانند در این مراکز داده همگرا سریعا انبار شوند، تیم ها زمان بیشتری برای صرفه جویی در سایر کارها دارند. با توجه به تمام این مزایا، ممکن است زمان همگرا کردن مرکز داده شما و افزایش کارایی آن، باشد.

‏???? cloud را در نظر بگیرید

کاهش هزینه های بالقوه مرتبط با سرویس های ابری جذاب است، اما بزرگترین دلیل برای دور شدن از سرورهای محلی ممکن است این باشد که Cloud قادر است سبک های کار مدرن را در اختیار شما قرار دهد. در گذشته، این نوع خدمات فناوری اطلاعات مانند ذخیره سازی و پردازش برای دسترسی محلی بود. در حال حاضر، مردم انتظار دارند که بتوانند در هر جایی که به اینترنت متصل هست و از cloud پشتیبانی می کند، کار کنند. اگر سازمان شما هنوز منابع فناوری اطلاعات را به یک محیط hybrid cloud انتقال نداده است، ممکن است امسال زمان انجام آن فرا رسیده باشد.

???? زیرساخت خود را برای آینده اثبات کنید

همانطور که با نیازهای فعلی سازمان خود مواجه شدید، تصویر بزرگتر را از دست ندهید.در مورد رشد سازمان و در نظر گرفتن یک مرکز داده تازه فکر کنید. تکنولوژی های جدیدتر نه تنها به شما اجازه می دهد تا به راحتی مرکز داده را مقیاس کنید بلکه همچنین سرعت بیشتری را در راه های دیگر، از قبیل توانایی نصب بیشتر ماشین های مجازی، فراهم می کند. یک تصمیم برای بهبود زیرساخت های مرکز داده خود برای امروز و فردا ایجاد کنید.

منبع

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن