مجازی سازی

موارد استفاده از Ceph

موارد استفاده از Ceph :

 

KVM based Virtualization
به طور کلی قابلیت Ceph RBDs و یکپارچگی آن با KVM باعث می شود Ceph به یک گزینه ی مناسب برای دخیری اطلاعات ساختار مجازی سازی براساس KVM تبدیل شود.

OpenStack
پروژه Ceph انقدر با OpenStack هماهنگ هست که کامپوننت های مختلفی از آن بر اساس Ceph هم می توانند کار کنند مثل: Cinder , Glance , Swift , Manila

Large bulk block storage
به دلیل امکان انتخاب و طراحی سرور های مورد نیاز به عنوان ndoe های ذخیره سازی شما می توانید کلاستر های بسیار بزرگ با قیمت بسیار پایین تر از نمونه های از پیش آماده ی تجاری ایجاد کنید به علاوه از نسخه ی Luminous به بعد و اضافه شدن قابلیت امکان برنامه نوسیس برای block و file workloads ها جذابیت Ceph برای کلاستر های بزرگ ذخیره سازی بیشتر شده است.

Object storage
قابلیت Ceph Object Store می تواند بر اساس پروتکل های AWS S3 و Swift کار کند و با توجه به هزینه ، latency ، امنیت اطلاعات ، تحریم و سایر نگرانی های مربوط به public cloud object storage ها Ceph می تواند به عنوان یک گزینه ی بسیار مناسب به عنوان جایگزین باشد.

Object storage with custom application
با استفاده از کتابخانه ی librados ، نرم افزار های شما می توانند به صورت مستقیم با Ceph صحبت کنند و از آن به عنوان یک استوریج با کارایی بالا استفاده کنند. همچنین با استفاده از librados می توانند چندین عملیات (operation) را به صورت یک atomic operation انجام دهند.

Distributed filesystem – web farm
در یک web servers farm که برای سایت های با ترافیک و حجم بالا استفاده می شود، تمامی سرور ها نیاز دارند تا به صورت همزمان به فایل های یکسانی دسترسی داشته باشند تا بتوانند پاسخ تمام کاربران را بدهند. در گذشته راه حل هایی مثل HA NFS برای این کار وجود داشت اما این امکان به صورت یکپارچه و توزیع شده با عنوان CephFS وجود دارد.

Distributed filesystem – NAS or fileserver replacement با استفاده از Samba و Ceph شما می توانید جایگزینی برای NAS و فایل سرور هاایجادکنید.

✅ Big data
آنالیز داده ها در Big Data نیاز مند پردازش حجم بالایی از داده با بالاترین کارایی ممکن است از آنجایی که Ceph به صورت Scale-out عمل می کند هر چه تعداد OSDs بیشتر باشد حجم و کارایی افزایش می یابد که باعث می شود Ceph به عنوان یک گزینه ی مناسب برای Big Data شناخته شود.

تهیه و تنظیم: محسن متقی

سازن هاست ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه و هاست وردپرس در ایران

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن