شبکهمجازی سازیمقالات

چگونه می توان به حوزه ی VDI ورود کرد

چگونه می توان به حوزه ی VDI ورود کرد ؟

 

????حوزه ی VDI یکی از حوزه های تخصصی کنترل و مدیریت شبکه های کامپیوتری و از زیر شاخه های تکنولوژی مجازی سازی است که عموما با نام مجازی سازی دسکتاپ هم شناخته می شود .

????در ساده ترین و غیر فنی ترین کلام ، VDI برای ایجاد بهره وری بالاتر در یک سازمان و حذف سخت افزار های سمت کاربر ( نظیر PC و LAPTOP ) و افزایش قدرت مدیریت مدیران شبکه کاربرد اساسی دارد ، تکنولوژی ای که بواسطه ی آن پراکندی توان سخت افزاری از میزکار کاربران حذف می شود و به سرویس دهنده های سازمانی یا سرویس دهنده های ابری منتقل می شود تکنولوژی که بواسطه ی آن مدیریت قدرتمندی در حوزه ی سیستم عامل و نرم افزار های وابسته به آن ایجاد میشود ( نظیر نصب یک نسخه سیستم عامل برای ۱۰۰۰ نفر ) شما بواسطه ی وجود و حضور تکنولوژی VDI میتوانید هزینه های انرژی یک سازمان را به شدت کاهش بدهید و تمرکز نیروی انسانی واحد IT را به موارد ارزشمند تر از درگیری با کاربران ، هدایت کنید . ( بزودی مقاله ی جامعی در خصوص خدمات VDI قرار خواهم داد )

????اصولا VDI یک حوزه ی فنی با علوم گسترده و با تمرکز بر راهکار های سازمانی محسوب می شود که نیازمند پیشنیاز های علمی خاص است .

????برای ورود موثر و کارساز به حوزه ی vdi می بایست با مفاهیم زیر آشنا باشید :

????اصول طراحی و پیکر بندی شبکه های کامپیوتری

???? مفاهیم شبکه های کامپیوتری و سرویس دهی از نگاه شرکت مایکروسافت تحت قالب ویندوز سرور

????مفاهیم پیکربندی سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس

????مفاهیم مجازی سازی سرور و آموزه هایی نظیر مباحث VSphere شرکت VMware

❇️ در واقع در مقام جمع بندی می توان گفت برای ورود به حوزه VDI دانشی در حوزه های Network Plus و MCSA و VCP و Lpic توصیه می گردد .

❇️تمام این آموزش ها در کانال و گروه قرار خواهد گرفت که علاقمندان بتوانند به صورت موثر از آن ها بهره مند شوند ، توصیه ی من به همه ی دوستان علاقمند این است که حتما سوال و جواب ها و ویدئو های رایگان کانال را مشاهده کنند چرا که به تدریج می توانند ورود موثری به دنیای VDI داشته باشند .

همچنین برای آشنایی با مفهوم میز کار مجازی لطفا ویدئو ی پست بعد را‌ مشاهده کنید .

سازن هاست ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه و هاست وردپرس در ایران

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن