Citrixمجازی سازی

Citrix Broker Service چیست و چه کاربردی دارد؟

Citrix Broker Service چیست و چه کاربردی دارد؟

 

✅ در پاسخ به این سوال باید گفت Citrix Broker Service یکی از سرویس های هسته ی عملیاتی اصلی سیتریکس یا Delivery Controller است .

???? در واقع هسته ی اصلی رخداد ها و تنظیم رویه ها در معماری سیتریکس همان ماشین Delivery Controller ماست که در این ماشین سرویس های و لایه های گوناگون عملیاتی وجود دارد.

???? همچنین اگر بخواهیم ماشین Delivery Controller را به زمین تشبیه کنیم Citrix Broker لایه ی پوسته ی زمین محسوب میشه که کلیه ی جانداران ( سایر سرویس ها و نرم افزار ها ) با اون تعامل دارن و از اون محل تغذیه می کنند .

???? در نگاه فنی زمانی که در جزئیات عملکرد Broker ریز می شویم رفتار های گوناگونی از این سرویی سر می زند بعضی از این فعل و انفعالات در Citrix Docs گزارش شده و برخی نیز به دلیل پنهان سازی تکنیک های برتری Citrix نسبت به سایر تکنولوژی ها نظیر Horizon گزارش نشده است اما با کمی دقت می توان الگوی مناسبی برای رفتار Broker ترسیم کرد .

❇️ سرویس Broker در معماری FMA سیتریکس موارد زیر را بررسی میکند :

????چه کاربرانی در حال حاضر بر روی ماشین های VDA لاگین کرده اند یا اینکه چه کاربرانی پیش از این بر روی ماشین های VDA لاگین کرده بودند و هم اکنون دارای Disconnected Session هستند .

????چه کاربرانی از چه سخت افزار های پایانی ای برای دسترسی به ماشین های مجازی یا VDA ها استفاده کرده اند ( رسم نمودار VM USER DEVICE و اعمال سیاست های عملیاتی بهینه )

???? به کاربران موجود در Delivery Group چه میزان Resource از نرم افزار یا سیستم عامل ها اختصاص داده شده است ( به این مفهوم که در حال حاضر هر کاربر اجازه ی دسترسی به چه نرم افزار یا سیستم عاملی را دارد )

???? در حال حاضر کاربران آنلاین سیستم چه میزان Resource از RAM و CPU را استفاده می کنند .

???? و مواردی نظیر بررسی سیاست های موجود در Citrix Policies و مقایسه آن ها با سیاست های موجود در Active Directory و اعمال سیاست های بهینه برای کاربر .

????همچنین کنترل ارتباطات Delivery controller با ماشین StoreFront و سایر DC ها در مدار عملیاتی سیتریکس یا Zone ها

???? با توجه به این توضیحات Citrix Broker Service نیاز داره تا با ماشین های VDA ارتباط برقرار کنه و بعضا به اون ها دستوراتی بده و بررسی کنه اون دستورات به درستی انجام شدن یا خیر ، Broker این کار رو با استفاده از اجرای cmdlets های Powershell انجام میده و با سرویس متناظر خودش در ماشین های مجازی میزبان ( VDAs) یعنی Citrix Broker agent ارتباط می گیره . این ارتباط برای روی پورت TCP با شماره ی ۸۰ انجام می شه و هیچ آپشنی برای استفاده از پورت ۴۴۳ برای ارتباط بین Citrix Broker Service و Citrix Broker Agent وجود نداره ( حتی از طریق PowerShell )

سازن هاست ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه و هاست وردپرس در ایران

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن