vmwareمجازی سازی

تفاوت Linked Clone و Instance Clone چیست

تفاوت Linked Clone و Instance Clone چیست ؟

 

???? همونجور که در جریان هستید با معرفی بسته ی مجازی سازی دسکتاپ Horizon 7 دو تکنولوژی برای provisoning ماشین های مجازی در این سرویس قابل پیاده سازی هستند ، تکنولوژی Linked Clone بواسطه ی حضور VMware composer ( که سال هاست پیاده سازی شده و در بسته ی Horizon موجود است ) و در مقابل تکنولوژی جدید تری با نام Instant Clone که عملکرد آن با بسته ی VSphere 6.0 به بعد معنا و مفهوم پیدا میکند و توسط تکنولوژی VMfork پیاده سازی می شود .

???? باید در نظر بگیرید هر دوی تکنولوژی های نام برده توسط شما در یک نقطه مشابه هستند آن هم وجود یک ماشین مجازی پدر ( parent vm ) که ماشین های بعدی از روی آن کپی می شود.
در هر دو تکنولوژی در واقع یک دیسک مجازی وجود دارد که اطلاعات سیستم عامل اصلی در آن وجود دارد و ماشین های مجازی بعدی شامل دیسک های کوچکتری با نام دیسک تغییرات هستند که اطلاعات تغییرات خودشان را در آن دیسک می نویسند و این دیسک نسبت به دیسک اصلی حجم بسیار کمتری را اشغال می کند و شما می توانید با حجم بسیار کم تعداد ماشین مجازی بیشتری نسبت به حالت Full Clone ایجاد کنید.

???? در تکنولوژی Instant Clone تفاوت دیگری نیز وجود دارد اتفاقی که برای Virtual DISK می افتد برای RAM سیستم هم می افتد و در واقع همان اثر پذیری وجود Parent باعث می شود تا از فضای رم استفاده ی بهینه تری شود و سرعت سرویس دهی و ایجاد و دسترسی به ماشین مجازی بسیار بالا رود .

❇️ در مقام مقایسه ی تنکنولوژی های Instant Clone و Linked Clone بیان موارد ذیل خالی از لطف نیست :

????سرعت ایجاد و Provisioning و دسترسی کاربران به ماشین مجازی در تکنولوژی instant clone بسیار بالاتر از linked clone است

????ماشین های تکنولوژی instant clone در حالت روشن ساخته می شوند و جالب است بدانید پروسه ی جوین شدن به دامنه و رجیستر شدن در Connection Server در سیکل روشن شدن اولیه انجام می پذیرد.

????زمانی که کاربران از سیستم عامل Logout می کنند ماشین های مجازی پاک شده و نکته ی جالب این است که با توجه به سیاست های موجود در سرویس Provisioning شما ماشین های جدید می توانند به صورت on-demand یا up-front ایجاد شوند.

????موارد پیچیده تری در ایجاد ماشین های Instant clone وجود دارد تا روح Container ای با به سیستم عامل و نرم افزار ها دهد که در صورت تمایل می توان راجع به آن ها بحث کرد .

سازن هاست ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه و هاست وردپرس در ایران

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن